Závodní motorky v Hořicích – Česká Tourist Trophy + IRRC 2018

 

Po sametové revoluci vznikl v Hořicích AUTOMOTO klub, který musel řešit řadu problémů a organizačních změn ohledně závodu 300 zatáček Gustava Havla. V letech 1992 a 1993 neumožnil nedostatek finančních prostředků uspořádat další ročník klasického závodu.

 

Za spolupráce s veteránským hnutím vznikl v roce 1992 nový závod „Česká Tourist Trophy“. Po jednání s německým VFV Deutschland se našel i partner, který pomohl s podporou a účastí německých jezdců.  Následujích dvacet jedna let byla Česká Tourist Trophy pořádána jako jízda pravidelnosti historických závodních motocyklů. Některé ročníky se konaly jako oficiální Mistrovství Evropy těchto motocyklů.

 

 

V roce 2013 došlo k výrazné změně pořádání České Tourist Trophy, kdy jízdy pravidelnosti historických závodních motocyklů byly nahrazeny rychlostními závody třídy Klasik a moderními motocyklovými třídami. Po dohodě s vedením IRRC se AMK Hořice stal v roce 2014 jedním z pořadatelů závodů International Road Racing Championship (IRRC), který se prezentuje jako „Seriál evropského šampionátu na přírodních okruzích tříd Supersport a Superbike“. 

 

Pořádání tohoto sportovního podniku v dalších letech je pro AMK Hořice velice prestižní záležitostí. Závody IRRC se mimo Českou republiku jedou též v Německu, Belgii, Holandsku a Finsku za účasti jezdců minimálně ze 14 zemí. Mezi účastníky jsou i jezdci, kteří startovali v závodech mistrovství světa a Evropy.

 

 

Letošní závod Česká TT se v Hořicích jede v termínu 18. - 19. srpna. Připraveny jsou čtyři jízdy IRRC, Přebor ČR Klasik a volný závod Sidecars. Mezi špičku jezdců seriálu IRRC se řadí Danny Webb, Matthieu Lagrive, Laurent Hoffman, Jonathan Goetschy, Didier Grams, Erno Kostamo a z českých jezdců především Marek Červený a Kamil Holán.  

  

Věříme, že i letos budou závody ČTT + IRRC ozdobeny skvělými výkony všech jezdců a divákům přinesou mnoho krásných sportovních zážitků. Program po oba dny začíná v 9 hodin.

 

Těšíme se na Vaši návštěvu,

 

AMK Hořice