Carolina News

Do Alfy Romeo zatéká, Kia a Mercedes s rizikem požáru (32/18)

Ve 32. týdnu 2018 bylo svoláváno pět modelů čtyř automobilek. Po jedné svolávací akci vyhlásily značky Alfa Romeo, Kia a Lancia, Mercedes-Benz má svolávačky dvě. Kvůli přehřívající se spojce svolává Honda motocykly CRF 250R.

15.08.2018 | svolavacky.cz

Číst

Pozor! Mění se pravidla pro průjezd sanitek, hasičů a policie!

Řidiči v kolonách budou muset nově uvolnit vozům policie, hasičů a záchranářů prostor mezi levým a přiléhajícím jízdním pruhem. Nyní mají vytvořit záchranářskou uličku mezi pravým a vedlejším jízdním pruhem.

15.08.2018 | auto.cz

Číst

Auto z bazaru mělo stočený tachometr, autobazar Auto Hepnar prohrál soud

Narazit v autobazaru na auto se stočeným tachometrem není bohužel nic neobvyklého. Přesvědčil se o tom i Zdeněk Sýkora z Jesenicka, který má tuto špatnou zkušenost z bruntálského bazaru.

Číst

5 dostupných aut, která se vyplatí koupit. Prodáte je později s velkým ziskem

Aktuální doba je jako stvořená pro investování do starších aut. Můžete si pořídit drahá Lamborghini či Ferrari a vydělat na nich miliony, ale co když máte rozpočet do půl milionu a taky byste si rádi užili nějaký skvostný vůz a něco na něm vydělali?

14.08.2018 | autojournal.cz

Číst

Pozor na pumpách! Označení paliva se změní, podívejte se jak

 

Evropské směrnice mění označení motorových paliv na čerpacích stanicích. Od 12. října začnou v celé EU platit jednotné symboly, vyměnit je musí i pumpaři v Česku.

13.08.2018 | auto.tn.nova.cz

Číst

Nejspolehlivější ojeté vozy? Vyrobené v Japonsku. Tady je 5 nejlepších

Americká spotřebitelská organizace Consumer Reports sestavila seznam doporučených ojetých automobilů, které lze pořídit za 20 tisíc dolarů (okolo 400 tisíc korun) a méně. Její odborníci přitom zohlednili kvalitu a atraktivitu jednotlivých modelů v době jejich prodeje a jejich spolehlivost po letech provozu.

14.08.2018 | autojournal.cz

Číst

Toto jsou nejspolehlivější ojeté kombíky podle Němců. Vítězové překvapí

Podobným přehledům spolehlivých aut obvykle vládnou Japonci a nebo obecně jednodušší auta, na kterých se nemá tolik co zkazit. Podle německého TÜV je ale v případě ojetých kombi všechno jinak.

13.08.2018 | autoforum.cz

Číst

Emisní skandál není nová věc. Škodovky si uřízly ostudu už v 80. letech

Snaha obejít platné emisní limity není záležitostí posledních pár let a už vůbec se netýká jen VW. Máslo na hlavě mělo třeba i AZNP, když v Kanadě prodávalo škodovky porušující tamní předpisy.

13.08.2018 | autorevue.cz

Číst

Kdy je u auta na čase vyměnit vzduchový filtr a jak na to?

 

Vzduchový filtr ovlivňuje výkon motoru i spotřebu paliva. Jak často je vhodné filtr měnit a jak na to?

12.08.2018 | autozive.cz

Číst

Závodní motorky v Hořicích – Česká Tourist Trophy + IRRC 2018

Letošní Česká Tourist Trophy IRRC se uskuteční v Hořicích již brzy - o víkendu 18. až 19.srpna - tak se nezapomeňte přijet podívat!

10.08.2018 | amkhorice.cz

Číst

Uvízli jste s mrtvým autem? Oživit ho můžete kusem šňůry

Poměrně praštěná rada kolující internetem už nějakou dobu. Ocitnete-li se v patové situaci s autem, které nemá funkční baterku a daleko od lidí, kteří by mohli teoreticky pomoci, lze s trochou šikovnosti nastartovat auto jenom kusem šňůry.

10.08.2018 | garaz.cz

Číst

Octavia třetí generace – je spolehlivá? A jaký motor vybrat?

Čas letí jako voda a třetí generace Octavie, která přišla na trh v roce 2013, se dostala do bodu, kdy se z prvních kusů stává dostupná ojetina. Vzhledem k poptávce si Octavia sice pořád drží cenu, ale to je na druhou stranu i zárukou, že svůj vůz posléze prodáte snadno a za rozumnou hodnotu.

09.08.2018 | garaz.cz

Číst

Němci otestovali ojetou Škodu Superb III. Jak se jeví nezaujatým pohledem?

Vrcholný český liftback je na trhu již tři roky a v bazarech jej přibývá. U nás auta domácího výrobce nebývají podrobována přísné kritice, jak se jeví Němcům?

07.08.2018 | autoforum.cz

Číst

Další problém s korozí u Mitsubishi, další závada Toyoty ProAce (31/18)

V 31. týdnu 2018 byly svolávány čtyři modely dvou automobilek. Po jedné svolávací akci vyhlásily značky Mitsubishi a Toyota. Únik paliva a požár hrozí novým motocyklům Ducati Panigale.

06.08.2018 | svolavacky.cz

Číst

Umělé navyšování ceny viditelných karosářských dílů

SISA - Sdružení importérů a výrobců součástí automobilů a servisní techniky - informuje o novém skandálu, který se týká automobilek Renault a PSA ve Francii a přináší stanovisko ECAR k tomuto problému.

06.08.2018 | autoservismagazin.cz

Číst

Proč downsizing nefunguje? A malá turba nejsou tak úsporná, jak výrobci aut tvrdí?

Myšlenka stojící za downsizingem je chytrá a vše nasvědčuje tomu, že malé turbomotory by měly být velmi úsporné i v praxi. Jenže často nejsou, proč?

04.08.2018 | autoforum.cz

Číst

Zpět