Carolina News

Audit autoservisů: Nejhorší mají na Ústecku, nejlepší v Praze

Auditoři společnosti Cebia rok kontrolovali autoservisy po celé republice. Při neohlášených návštěvách hodnotí kvalitu služeb, přístup k zákazníkům a zda je v servisu nepodvádí. Kontroly probíhají opakovaně a kvalita služeb se prý zlepšuje.

14.02.2019 | auto.tn.nova.cz

Číst

Třetina úmrtí na silnicích se odehraje v noci. Překvapivě rizikové jsou hlavně dálnice

Jezdíte raději v noci, nebo za dne? Obě fáze silničního provozu mají svá pro a proti a hodně by o tom mohli vyprávět především řidiči-profesionálové. I přes méně hustý provoz je však v mnoha situacích a pro několik skupin účastníků provozu noční cestování podstatně nebezpečnější.

14.02.2019 | novinky.cz

Číst

Autolexicon.net: Autonomní řízení

Ve spojení s automobily se pojem autonomní řízení používán pro automatické řízení vozidla, chcete-li samořízení. Vozidlo vybavené autonomním řízením je schopné snímat okolí vozu, vyhodnocovat aktuální jízdní situace a ovládat vozidlo. V nejvyšším stupni autonomního řízení umí vozidlo vše bez lidského vstupu.

13.02.2019 | www.autolexicon.net

Číst

Miroslav Zikmund slaví 100 let. Vzpomínal, jak s Hanzelkou cestovali

Pojďme si krátce zavzpomínat na cestu, díky které nás zná celý svět. Když Zikmund s Hanzelkou najeli 67.000 kilometrů přes 44 států v Tatře 87.

13.02.2019 | autorevue.cz

Číst

Myslela, že si odváží ojetinu, ale vyklubal se z ní jen „soubor náhradních dílů“

Autobazary prodávají použitá auta, takže je nejde reklamovat jako nová, ale i zde platí jistá ochrana spotřebitele. Jenže autobazarům se do vyřešení reklamací často nechce, a tak hledají různé fígle.

13.02.2019 | novinky.cz

Číst

Na rekordní aukci v Paříži se vydražilo přes 30 milionů eur

Z následujících unikátních kousků jsou už kompletně všechny prodané. Ale těch automobilových klenotů se v Paříži vydražilo ještě mnohem víc, celkově totiž za úctyhodných 30 milionů eur. 

12.02.2019 | garaz.cz

Číst

12 zásadních motorek pro rok 2019 – část první: Retro

Jste-li nadchnutí do motorkaření, potom si postesknete po jedné stopě pokaždé, když sluneční paprsky prosvítí hroudy špinavého sněhu podél silnic. Tenhle stav už nevydrží dlouho, než se nadějeme, jsou tu první dny, během nichž vystoupá teplota tak vysoko, že zvládne zahřát nás i naše pneumatiky.

12.02.2019 | garaz.cz

Číst

Smluvní vs. zákonná záruka: Musím jezdit na prohlídky jenom do autorizovaného servisu?

Otázka záruky automobilu je v mnohém nejasná. Musíte pravidelně navštěvovat autorizovaný servis, aby vám prodejce uznal záruku na vaše auto? Radí právní expert.

11.02.2019 | autoweb.cz

Číst

Nejčastější pasti prémiových ojetin: Opravy stojí statisíce

Trh ojetých vozů poskytuje zájemcům s omezeným rozpočtem mnoho možností. Například si konečně mohou koupit vysněné luxusní auto, na které by jinak neměli dostatek prostředků. Jenže u nákupu to začíná a každé auto potřebuje údržbu. To luxusní zvláště.

11.02.2019 | garaz.cz

Číst

;
Zpět