Vyhněte se módním trapasům aneb jak na legíny a kombinace vzorů

 

Když se samy nad sebou zamyslíme a podíváme zpátky do naší minulosti, určitě se pousmějeme nad tím, do čeho že jsme se dokázaly obléci či jak jsme chtěly nějaký trendy kousek tak moc, že jsme si ho pořídily, přestože nám vůbec, ale vůbec neslušel. Módní přešlapy samozřejmě nejsou ničím, za co by nás mělo okolí odsuzovat, k životu zkrátka patří. Základem je poučit se z vlastních chyb, najít svůj styl a mít soudnost.

 

 

Proč jsem použila slovo soudnost? Protože některým ženám tato vlastnost bohužel chybí, čímž se dostáváme k prvnímu velmi častému prohřešku, mezi které patří LEGÍNY. I když móda nemá žádného soudce, musíme si uvědomit, že se oblékáme nejen pro sebe, ale i pro okolí. V poslední době sama pozoruji, jak si ženy rády pořizují legíny z nekvalitního materiálu nebo si rovnou obléknou hrubší punčochy, pod nimiž jim prosvítá spodní prádlo, což je naprosto nepřípustné a nevkusné! Povolené jsou legíny z kvalitního materiálu, které můžete nosit se svršky v prodloužené délce (například s košilí či tunikou) nebo v kombinaci se šaty. Dalším vhodným kouskem jsou takové legíny, které se co nejvíce podobají kalhotám. V chladných měsících jsou přímo až must-have kouskem kožené kalhotové legíny. Perfektně nahrazují klasické kalhoty a dodávají celkovému outfitu neotřelý módní šik. Jiné varianty legín patří pouze do posilovny, na běhání v přírodě nebo jako součást domácího oblečení.

 

 

K dalšímu módnímu faux-pas můžeme zařadit NEVHODNÉ KOMBINOVÁNÍ VZORŮ. Určitě souhlasím s názorem, že móda je hlavně o zábavě, je hravá, můžeme ji s radostí zařadit až do umění. Pokud se nám nějaká neobvyklá kombinace líbí, tak proč to nezkusit, ale mějme také na paměti, že všeho moc škodí. I když minimalistické outfity jsou mi velice blízké, do šatníku zařazuji také vzory - květy, proužky, kostky, puntíky a další. A také ráda oživuji svůj šatník o různé střapce, třásně, bambulky. U těchto zmíněných vzorů i doplňků je ale třeba být opatrnější a nevypadat jako aktérka z cirkusu. Pokud nevíte jak na to, začněte kombinovat vzorovaný oděv s jednobarevnými kousky a až budete zkušenější a odvážnější, hravě zvládnete kombinaci většího vzoru s menším vzorem, například malé květiny s proužky. Nebojte se experimentovat, jen ten celkový outfit nepřekombinujte!

 

 

Tento článek pro vás připravila módní stylistka a blogerka Adriána z www.iamstyle.cz.