Objevte color blocking. Je módním trendem letošního podzimu

 

Téměř každý módní trend se vrací a opakuje a ani color blocking není výjimkou. Jde o využívání a kombinování velkých barevných ploch (bloků). Žádná z kombinovaných barev není dominantní, ale všechny jsou velice intenzivní až pestrobarevné. Báječné u tohoto trendu je, že neexistují skoro žádná pravidla.

 

 

Když jste začátečníkem, vybírejte pouze tři barvy. Samozřejmě odvážným štěstí přeje a můžete vybírat i více, ale dejte pozor, abyste barvy nepřekombinovaly. Základní barvu vybírejte hlavně dle intuice nebo oblíbenosti. Vyberte si prostě tu, kterou máte nejraději. Většinou jsou základními barvami královsky modrá, sytě zelená, fialová, růžová a červená.

 

 

Pokud tápete v tom, jaké barvy vám sluší a jaké odstíny tedy zvolit, můžete si udělat si rychlý test. Podívejte se na spodní část svého zápěstí a když jsou vaše žíly do modra, měly byste zvolit studené odstíny barev. Pokud jsou žily zeleno-žluté, měly byste nosit teplé barvy. Do color blockingu nepatří vzory (květy, proužky, puntíky apod.). Volte maximálně jednoduché geometrické tvary nebo decentní nášivku. Zůstaňte pouze čistě u barev, které by měly být co nejvýraznější.

 

 

Pokud se podíváte na můj zvolený outfit, nechala jsem se inspirovat lodičkami s rafinovaným barevným provedením. Největší plochou celého outfitu je jednoznačně nadčasová a neodolatelná zářivě zelená sukně. Podzimní svetr v královsky modré barvě se perfektně hodí pro každodenní nošení i na večerní událost. Celkovému looku svědčí i výborně zvolený pár bot - špičaté lodičky na vysokém podpatku. Nesmí chybět ani praktické modré psaníčko, které můžete vzít do ruky, nebo nosit jako crossbody.

 

 

Dalším žhavým trendem a zároveň výstředním doplňkem jsou ponožky v podpatcích pečlivě barevně sladěné, které jsou na podzim zkrátka nutností. Výsledný outfit je vlastně vyjádřením určité kreativity, stylu a vytříbeného vkusu.

 

 

Tento článek pro vás připravila módní stylistka a blogerka Adriána z www.iamstyle.cz.