Košilové šaty: s elegancí i sportovně

 

V dnešním článku dostanete tip na jeden univerzální a nadčasový kousek oděvu, který si na sebe můžete v teplejších dnech obléci a navíc kombinovat s teniskami, páskovými sandálky i lodičkami. Jedná se o delší košili, kterou můžete nosit i jako košilové šaty.

Je to naprosto skvělý kousek, který vám mnohokrát vyřeší problém s tím, co si vzít na sebe, když se chystáte na dovolenou, na kávu s kamarádkou, na koupaliště či na procházku.

 

 

Pokud ještě bílou prodlouženou košili doma nemáte, tak přišel čas na její pořízení. Když se vám nechce běhat po nákupech, vypůjčte si třeba pánskou košili svého partnera.

 

 

Do převládajícího horkého počasí doporučuji zvolit materiál z bavlny. Tento přírodní materiál dobře odvádí pot a výborně dýchá. Hlavní roli hraje také zvolený střih a délka. Doporučuji delší volnější střih, díky kterému jsou košilové šaty vzdušné, pohodlné a také elegantní. Délka by měla sahat alespoň do půlky stehen, neměla by být příliš krátká pod zadek. Košilové šaty jsou na jedné straně naprosto jednoduchým kouskem, ale na straně druhé jsou samy o sobě velmi výrazným prvkem.

 

 

Já, jako milovník minimalizmu upřednostňuji nosit tyto šaty bez jakéhokoliv vrstvení či přepásání. Stačí vyhrnout rukávy, aby to nepůsobilo příliš formálně, dozdobit nějakým pěkným náhrdelníkem nebo ozvláštnit třeba módní broží a hezký outfit je na světě. Pokud se vám zdá rovnější střih nudný, zvýraznění ženských křivek dosáhnete díky přepásání páskem či šátkem. Celkový dojem doladí boty a kabelka. V kombinaci s vysokými podpatky s řemínky vypadají košilové šaty velice žensky, sexy a zároveň opticky prodlouží dámskou siluetu. K takovému elegantnímu looku se hodí menší kabelka. Outfit můžete ladit i více sportovně například s teniskami a zvýraznit ho můžete velkou praktickou kabelou. Tuto pohodlnější verzi určitě uvítá nejedna řidička. Dnešní článek je příkladem, jak lze z obyčejného kusu oblečení vytvořit naprosto nepřehlédnutelný a stylový outfit pro letní každodenní nošení.

 

 

 

Tento článek pro vás připravila módní stylistka a blogerka Adriána z www.iamstyle.cz.