Jak vypadat skvěle a originálně v práci

 

Často se ve firmách uplatňuje tzv. business casual dress code, což znamená formální, ale přesto ležérní obchodní styl. V takovém případě volte elegantní oblečení a kombinujte šaty či sukně s halenkami se saky a nezapomeňte, že povoleny jsou také elegantní kalhoty. Perfektně se kombinují s různými vršky a každý den můžete vykouzlit jiný elegantní outfit. Možností je spousta. Pamatujte ale, že výstřihy u vršků musí být co nejmenší, celkový outfit nesmí působit vyzývavě.

 

 

Materiál by měl být příjemný a prodyšný. Myslete na to, že v oblečení strávíte značnou část dne jak v kanceláři, tak na schůzkách i za volantem, a proto je dobré volit nemačkavé materiály. Také tím, jaké zvolíme oblečení, děláme první dojem na ostatní lidi, tedy i na obchodních jednáních a důležitých setkáních. Mnoho lidí bohužel toto podceňuje, první dojem se ale nikdy nedá zopakovat. 

 

 

Já jsem zvolila minimalistický business casual dress code v neutrálních béžových odstínech. Nude není nudné. Tento outfit se samozřejmě dá krásně oživit různými doplňky - extravagantními brýlemi, barevnou kabelkou či botami.

 

 

Co se týče šperků do práce, platí, že méně je více. Nejlepší variantou jsou nadčasové šperky, které můžete nosit každý den - diamantové pecky či klasické malé perly. Doporučená délka náušnic je maximálně 5 centimetrů. Určitě nesmí chybět kvalitní hodinky. Protože nadcházející rána budou už chladnější, přehoďte přes sebe trenčkot, který nesmí chybět v žádném dámském šatníku. Celkový outfit pak působí elegantně, čistě a stylově zároveň.

 

Tento článek pro vás připravila módní stylistka a blogerka Adriána z www.iamstyle.cz.