Ideální oblečení na dlouhé cesty autem? Bavlněné šaty!

 

Prázdniny jsou v plném proudu, venku převládá horké počasí, které láká k odpočinku a k poznávání nových krajin. Pokud cestujete autem nebo v něm trávíte hodně času i kvůli práci, v dnešním článku se dočtete několik tipů, jak si cestování zpříjemnit vhodným oblečením a obuví.

 

 

Většina z nás nerada řídí v podpatcích, což je pochopitelné, i když výjimky se samozřejmě najdou a podpatky nejsou ani při cestování žádnou překážkou. Pokud se ale chystáte na dovolenou autem a čeká vás několik hodin za volantem, pohodlná obuv bude k nezaplacení. Obujte se proto do tenisek, případně do sandálků bez podpatků či balerínek. Hlavně neřiďte naboso, v žabkách nebo jiné obuvi s volnou patou! Řídit v obuvi, kterou nemáte pevně na noze, je nebezpečné.

 

 

V horkých letních dnech zvolte na cestování a pobyt venku oblečení z bavlny, lnu či viskózy. Ideální jsou světlé barvy, a hlavně vzdušné střihy. Na řízení v autě tak zvolte například bavlněné šaty volnějšího střihu. Výhoda těchto šatů je, že je můžete obléci i do práce. Večer vyměňte doplňky a klidně v nich vyrazte i na letní rande.

 

 

K létu patří také šortky. Pokud je zkombinujete s bavlněným tílkem, tričkem nebo vzdušnou halenkou, nic tím nezkazíte. Pokud šortky nepatří mezi vaše oblíbené kousky, sáhněte po džínové sukýnce. V letních dnech ji můžete nakombinovat s různými vršky – například topy bez ramínek, vzdušnou halenkou s odhalenými rameny a podobně.

 

 

 

Avšak ani džínovina nemusí být v létě pro každého tím pravým ořechovým. Pokud i vy se v džínovině necítíte v létě nejlépe, zkuste modrou obtaženou sukni ke kolenům (viz foto níže). Krásně v ní vynikne ženská silueta a díky pružnému materiálu je velice příjemná. V parných dnech nepodceňujte sílu slunečních paprsků a na hlavu nasaďte klobouk nebo jinou vhodnou pokrývku hlavy.

 

 

Tento článek pro vás připravila módní stylistka a blogerka Adriána z www.iamstyle.cz.