I v podpatkách se dá řídit. Chce to ale ty správné boty!

 

Když vybíráte boty s podpatkem na řízení, tak mějte na paměti, že bota musí dobře sedět na noze a v žádném případě by neměla dělat nepříjemnosti během řízení a rozptylovat tak vaši pozornost. Přináším vám pár tipů na boty s podpatkem, které mám sama vyzkoušené.

 

Začněme klasickými lodičkami. Vždycky vybírám takové, které mají silnější podpatek, protože tenký jehlový může lehko sklouznout pod pedál, a to je samozřejmě velice nebezpečné. Dále můžete vidět gumové ikonické lodičky s otevřenou patou, ale díky nastavitelnému ramínku se noze krásně přizpůsobí a perfektně sedí. Podpatek už není tak vysoký, což je pozitivní a také není jehlový, takže ideální i na řízení. Třetím doporučením jsou vysoké sandály. Upřednostňuji páskové, protože pevně drží nohu a zároveň zabrání nepříjemnému sklouzávání chodidla dopředu či dozadu v teplém počasí. Podpatek je u nich už vyšší, ale pokud nebudete za volantem trávit celý den, tak se dá řízení v nich krásně a bezpečně zvládnout. V žádném případě neberte boty, které se mohou vyzout, protože pokud vám z nich noha vyklouzne, ztrácíte cit při ovládání pedálů.

 

 

 

Pamatujte tedy na tři věci: boty vám v první řadě musí perfektně sedět a nevyzouvat se, volte silnější podpatek a v botách s vyšším podpatkem raději nejezděte dlouhé vzdálenosti. Pozor na semišové podpatky a podpatky s perlovými či jinými aplikacemi, při řízení se mohou poškodit. Pokud si nejste jistá, zda v podpatcích řízení zvládnete, raději si pořiďte pohodlné boty na řízení, které budete mít vždy připravené v autě a přezujte se do nich, kdykoliv nebudete mít nazutou vhodnou obuv.

 

 

 

A na závěr můžete zahlédnout celkový styling s vysokými šněrovacími páskovými sandály. Proužky jsou módní stálicí, proto by tento vzor neměl chybět v šatníku žádné ženy. Pouzdrové šaty se dají kombinovat skoro s čímkoliv, i s džínovou bundou. Vypadá to elegantně i volnočasově zároveň.

 

 

 

Tento článek pro vás připravila módní stylistka a blogerka Adriána z www.iamstyle.cz.