Carolina vás upozorní na svolávací akce

Aplikace Carolina bude přinášet i v roce 2019 nové užitečné funkce, které vám pomohou nejen se správou auta a při cestování, ale také zajistí vyšší bezpečnost při jeho provozu. Navázali jsme proto spolupráci s portálem Svolávačky.cz, který uveřejňuje informace o svolávacích akcích automobilek, vyhlášených prostřednictvím výstražného systému EU RAPEX.

 

 

Jak to bude fungovat?

Když portál Svolávačky.cz zjistí v systému RAPEX vyhlášení nové svolávací akce, předá informaci do Caroliny. Ta vyhledá podle značky, modelu a roku výroby potenciálně postižená vozidla a jejich majitelé dostanou do mobilu jednorázovou zprávu o možném technickém problému. Mohou tak ihned kontaktovat autorizovaný servis a podle VIN kódu vozidla si ověřit, zda se jich svolávací akce skutečně týká. Seznam dealerů a vzorový text emailu najdou na stránkách Svolávačky.cz.

V blízké budoucnosti chceme odpovídající svolávací akce uchovávat také přímo v Carolině v Garáži konkrétního auta. Majitel tak bude mít přehled o historii možných svolávacích akcí pro jeho vůz. O tomto vylepšení vás budeme v Carolině již brzy informovat.

Nejezděte s černým Petrem!

Podle zahraničních statistik zůstane po vyhlášené svolávací akci zhruba 25% vozidel neopravených, protože se o ní majitel nedozví, nebo ji ignoruje. České Ministerstvo dopravy žádnou evidenci o úspěšnosti svolávacích akcí nevede a není důvod si namlouvat, že u nás bude situace lepší.

V roce 2015 se v České republice podle Centra služeb pro silniční dopravu svolávalo do servisů 30 492 majitelů aut. V roce 2016 už bylo rozesíláno 74 701 zvacích dopisů a v roce 2017 přes 100 000. Pokud by zůstalo každé čtvrté auto skutečně neopravené, mohou po našich silnicích jezdit desetitisíce více či méně nebezpečných vozidel, jejichž majitelé o tom nemusí mít sebemenší tušení. To bychom spolu s naším novým partnerem rádi změnili.

Více o webu Svolávačky.cz

Svolávačky.cz využívají veřejně dostupné informace rychlého výstražného informačního systému Evropské unie o nebezpečných spotřebitelských výrobcích nepotravinářského charakteru RAPEX. Detaily o svolávacích akcích prezentují v přehledné formě v českém jazyce. Cílem je přimět majitele zejména starších vozů, aby se o svolávací akce více zajímali a aby si nechali prostřednictvím VIN kódu vozidla prověřit u autorizovaných dealerů možné závady.