Autem na pohovor, zn.: pohodlně a trendy

Po vysněné práci touží každý z nás. Dělat to, co by nás bavilo, a ještě být za to placeni!  Ať už se chystáte jít na pohovor k práci svých snů, nebo jdete jen za zajímavou nabídkou, v každém případě ho musíte nejprve úspěšně absolvovat. Ačkoli jde jak v zaměstnání, tak při samotném pohovoru, hlavně o vaše znalosti, dovednosti a zkušenosti, důležitý je také první dojem. Vzniká během několika vteřin a nikdy ho nevezmete zpátky. Často rozhoduje o tom, zda vám potenciální zaměstnavatel dá ještě šanci o pozici dále bojovat. První dojem není jen o gestech a neverbální komunikaci, ale také o tom, co máte na sobě. Co si budeme říkat, šaty dělají člověka. Inspirujte se tímto elegantním, a přitom velice pohodlným outfitem, který ocení snad každá řidička. Obléct se takto můžete nejen na pracovní pohovor, ale můžete v něm rovněž zazářit první den v novém zaměstnání. Rozhodně s ním nešlápnete vedle.

Nikdy nezapomeňte, že je důležité informovat se o případných pravidlech oblékání v příslušné společnosti ještě před samotným pohovorem. I na pohovor se však dá obléci téměř univerzálně, tedy tak, aby oblečení splňovalo prakticky všechny možné požadavky. A takový je právě tento outfit. Navíc se v něm budete cítit pohodlně a zároveň žensky. Důležitou roli hraje vždy správná barevná kombinace a střih. Zapomeňte na extravagantnost, vyzývavost a mějte na mysli, že oblečení má správně sedět a zároveň lichotit postavě. Skvělým řešením jsou tmavě modré elegantní kalhoty doladěné trendy proužkovaným topem s decentním výstřihem. Vždy si ale s sebou vezměte lehké sako, kterým zakryjete ramena.

Na celkovém dojmu z outfitu se podílejí i doplňky. Zvolte jemné řetízky, prstýnek, náušnice, nic masivního, nápadného. Doporučuji kabelku, do které vložíte životopis, aniž byste ho musela přehýbat a vejde se vám do ní i lahev s vodou, která se vám v tak vypjatém dni může hodit.

Výběr obuvi záleží v podstatě na vás. Samozřejmě na pohovor nechoďte v teniskách či jiných sportovních botách a rovněž zapomeňte na žabky a jiné plážové boty. Já jsem zvolila ženský střih bot do špičky, které vypadají velice hezky na noze i díky moderním řemínkům, a navíc opticky prodlužují postavu. V takových botách budete mít jistější krok a budete působit sebevědoměji. Navíc si při řízení nemůžete odřít podpatek a nebudete ve stresu z toho, abyste se nezapomněla přezout.

Tento článek pro vás připravila módní stylistka a blogerka Adriána z www.iamstyle.cz.