Carolina News

Dovozové ojetiny jsou lákavým řešením. Na co si ale dávat pozor?

Nabídka inzerovaných automobilů z dovozu neustále roste, nyní tvoří již 40% z celkového podílu. Většinou jde samozřejmě o starší vozy, u kterých se díky jejich zemí původu špatně ověřují informace prodávajícího. Co nám tedy radí odborníci na bezpečný nákup?

10.02.2019 | autoroad.cz

Číst

Nejspolehlivější ojetiny v ceně do 130 tisíc Kč. I s malým rozpočtem si můžete vybírat

I za cenu, za kterou jinak nepořídíte ani nejlevnější nový vůz, se dají vybrat relativně spolehlivá auta nejrůznějších typů a stáří. Tato jsou ta úplně nejlepší podle aktuálních statistik TÜV.

10.02.2019 | autoforum.cz

Číst

Tisíce Čechů zbytečně přeplácejí pojistky aut

Téměř 16 miliard korun zaplatí každý rok čeští řidiči za povinné ručení. Kvůli vyššímu počtu nehod v loňském roce a jejich finanční náročnosti vzrostla průměrná cena povinného ručení o 3,4 % na 2 869 korun. I přesto spousta řidičů stále za povinné ručení platí mnohem více, než by museli.

07.02.2019 | autojournal.cz

Číst

Tohle auto už jste viděli? V Bratislavě ožívá Tatra 603 X Coupé. Po více než 50 letech

Když v 60. letech minulého století automobilka Tatra přemýšlela o modernizaci modelu 603, obrátila se také na svůj pobočný závod v Bratislavě. A právě tam vzniklo několik zajímavých nápadů.

06.02.2019 | autofun.auto.cz

Číst

Test ojetiny: Je Škoda Octavia na CNG lepší než diesel?

Pohon na CNG má rozhodně velký potenciál. Nejen, že kilometrové náklady jsou s ním nejnižší, ale je to také reálně nejekologičtější druh pohonu, pokud na tom někomu záleží. Navíc Octavia třetí generace je sama o sobě skvělé auto.

07.02.2019 | garaz.cz

Číst

Autolexicon.net: TBi (Turbo Benzina Injection)

Zkratka TBi na zádi italských vozů Alfa Romeo, FIAT nebo Lancia označuje přítomnost přeplňovaného benzínového motoru.

06.02.2019 | www.autolexicon.net

Číst

Expert vysvětlil, proč je u promrzlého auta pořád třeba zahřát motor před jízdou

Je to nekonečná debata, kterou teploty současných rán znovu oživují. Někteří říkají zahřívat, jiní nikoli, erudovaný americký motorář Andrew Randolph na to má jasný názor i vysvětlení.

05.02.2019 | autoforum.cz

Číst

Skoro dvě třetiny Čechů zjistily po koupi ojetého vozu závadu

Celkem 64 procent Čechů, kteří si loni pořídili ojetý vůz, po jeho koupi zjistilo nějakou závadu nebo opravu po havárii. Nejčastějšími závadami, které kupující na svém voze odhalili, byly problémy s elektronikou (23 procent), nepřiznaná havárie vozu (12 procent) a závada na motoru (11 procent).

05.02.2019 | idnes.cz

Číst

Bazary stále podvádějí. V loňském roce rozdala ČOI 73 pokut

Jeden by si myslel, že divoká devadesátá léta jsou dávno pryč a autobazary, respektive jejich majitelé chápou, že by měli dodržovat zákony České republiky. Jak moc naivní jsme, dokazuje i fakt, že jen v loňském roce Česká obchodní inspekce pokutovala velkou spoustu autobazarů.

04.02.2019 | garaz.cz

Číst

;
Zpět